SEO balíček od Bohemiasoftu

Myslím, že je mou povinností zrekapitulovat a zhodnotit nasazení SEO balíčku, který jsem se snažil na fóru masivně propagovat, aby byl zařazen mezi  prioritní úpravy.

Je to přibližně měsíc, co jsem u nejdůležitějších položek upravil pole, které mi SEO balíček umožnil editovat. Od té doby je vidět poměrně zřetelný úbytek duplicitních nadpisů a popisků stránek pomocí nástroje pro webmastery od Googlu.

Celkově hodnotit v tuto dobu balíček a jeho nasazení je složité, neboť celé snažení trošku bojkotuje Seznam, který teď má obrovské problémy s indexací nových stránek. Dokonce jsem slyšel konspirační teorie o tom, že je to úmysl, aby nově vzniklé eshopy byly donuceny používat masivně Sklik. Tedy pokud se chtějí svézt na vlně vánočních nákupů.

Do toho teď Seznam upravil váhy algoritmu svého fultextu, takže jsem se mírně propadl na ty nejobecnější klíčové slova. Trochu jsem se začal bát o návštěvnost, ale ta paradoxně zůstala stejná, možná mírně vyšší. Je to tím, že dochází k pozvolnému indexování stránek, které byly upraveny pomocí SEO balíčku.

Zaznamenal jsem nárůst návštěvnosti na klíčová slova, které dosud nebyly možné. Celkově se dá říct, že realitou dnešních dnů je návštěvnost na nejrůznější spojení, mnohdy opravdu raritních. Zajímavostí u těchto návštěv je délka a hloubka návštěvy, která je delší než na obecné kw a tím pádem dochází k zobrazení většího počtu stánek.

Také Google zareagoval vcelku pozitivně a odměnil mě pozicí na prvních stranách na docela zajímavé kw. I když proti Seznamu je to stále velmi bídné.

Celkově se dá říct, že nasazení SEO balíčku splnilo moje očekávání. Ale stále je co vylepšovat. Stále postrádám generovaní sitemap, která je přislíbena po novém roce. Navíc se stále vytvářejí zbytečné duplicity stránek. Asi nejpalčivějčí je duplicita hlavni stránky na doméně eshopu a zároveň stránky s uzivatelským jménem. Viz: http://www.sperkymhm.cz/ a http://www.sperkymhm.cz/swarovski. Nechápu proč už tohle není dávno vyřešeno nějakým přesměrováním. A toto se děje u všech eshopů na webarealu. Zbytečná chyba, která by se měla odstranit.

Tak snad po novém roce se dočkáme.

Říjen 26, 2010

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *