SEO – Aktualizace náhledu v SERPU

Když sleduji eshopy mých kolegů, kteří stejně jako já provozují eshop na platformě eshop-rychle.cz tak zjišťuji, že téměř všichni na svých eshopech makají a neustále je zlepšují. Pochopitelně nejvíc je to vidět na nových vzhledeh jejich obchodů. Ale tady může nastat drobný problém!!

Sám jsem během roku několikrát měnil zásadním způsobem design svého eshopu Šperky MHM a tak velmi dobře vím, že změna vzhledu se netýká jen samotného eshopu, ale také je nutné malý náhled nového vzhledu eshopu vnutit i do SERPu vyhledávačů.

Seznam tyto grafické náhledy u výsledků vyhledávání zobrazuje automaticky.  Na aktualizaci tohoto náhledu stačí pokud svůj eshop Seznamu vnutíte znovu přes jeho stránku kde se přidávají nové stránky do SERPu. Obvykle do 2 dnů se Vašeho eshopu zobrazí aktuální design. Tady je to jednoduché.

Problém nastane, pokud něco podobného chcete i od Googlu. Tady je první problém, neboť Google nezobrazuje náhledy stránek ve výsledcích vyhledávání. Ale to není tak úplně pravda. Uživatelé, kteří používají Firefox ve velké míře používají plugin SeachPreview, které náhledy stránek na Googlu do výsledků vyhledávání přidá. Tento plugin je dobře hodnocen a má obrovskou stahovanost, takže určitě ho používá i spousta uživatelů z Čech. Proto je dobré toto vést v patrnosti a svůj nový design propašovat i do tohoto pluginu, respektive do databáze jeho provozovatele, kterým je společnost http://searchpreview.de/. Ono to totiž není jen o tom, že tyto náhledy se zobrazují v Googlu, ale také tuto databázi náhledů přebírají i další systémy. Klasickým zástupcem je třeba systém Freeglobes, na kterém běží většina tuzemských katalogů.

Takže jak na to?

Instalujte plugin SeachPreview do Vašeho Firefoxu. Následně bežte na Google a zadejte do vyhledávání kw, na který se zobrazí Váš eshop. Pravým tlačítkem myši klikněte na Váš náhled a z nově rozbalené nabídky vyberte volbu: Vyžádat aktualizaci tohoto obrázku SearchPreview. Po odkliknutí se Vám zobrazí tato hláška:

Thanks for requesting an update of the preview image for ‚http://www.sperkymhm.cz‘.

It will normally take a few days for the new preview to be available.

No a máte hotovo, zpravidla do druhého dne je náhled Vašeho eshopu aktualizován.

Doporučení

Všimněte si, že oba vyhledávače zobrazují náhledy od levého horního rohu. Proto vždy pokud zadáváte výrobu headeru Vašeho eshopu, trvejte na tom, že kličový grafický prvek, tedy ten který má zaujmout, musí být na levé straně. Pokud bude tento prvek (logo,obrázek) na pravé straně headeru, nemusí být ve výsledcích vyhledávání zobrazený celý, nebo vůbec. A to už je oproti konkurenci velké mínus.

Červenec 27, 2010

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *