revolucnihosting.cz – první zkušenosti

Uplynulo asi 10 dní od doby, kdy jsem přešel na nový hosting který beží na doméně www.revolučníhosting.cz, který provozuje společnost Bohemiasoft. Je to již můj čtrtý hosting v řadě a tak se domnívám, že není od věci mírně tento systém zhodnotit a zrecenzovat. V čem je tedy tento systém revoluční?

Začnu tím, že kdybych nebyl už rok spokojeným klientem Bohemiasoftu, tak bych na revolučníhosting.cz nikdy asi nepřešel. Proč? Protože ta nabídka je opravdu revoluční. 🙂 Je prostě podezřelá. Za 14 stovek ročně mít neomezený počet domén a na každou doménu 2GB prostoru je lákavá nabídka. Tak lákavá, až je podezřelá. Mám za sebou 2 špatné zkušenosti s firmami, které hosting provozují. Velcí provozovatelé hostingových služeb jim říkají garážové. Ve zkratce se jejich služby dají popsat nekolika slovy: příznivá cena, nulová komunikace, nulová podpora, žádné záruky.

Kdo nikdy nezažil hacknutí všech svých webů jen proto, že servery nebyly dobře zabezpečeny, ten neví jaké zoufalství si webmaster musí prožít, když se dožaduje nahození všech webu zpět ze zálohy. Garážovky na to nespechají, píšete maily, vyhrožujete a nakonec se dočkáte. Ale trvá to i několik dní. Prostě šílenost.

Proto jsem přestal koukat na cenu hostingu, ale spíše koukal na technické zázemí firmy. Protože pár ušetřených korun se šeredně prodraží pokud weby nejedou a nevydělávají. Aktuálně jsem cca 3 roky u jednoho poskytovatele, kde jsem relativně spokojený, ale pokud se portfolio domén zvětšuje, tak to leze do peněz. Proto jsem začal pokukovat po nějakém multihostingu, kde bych platil paušál a nemusel investovat za hostování každé domény zvlášť.

Mezitím jsem ale založil eshop a tak přesun na jiný hosting jsem přestal řešit, neboť eshop, zvlášť pokud ho rozjíždíte od nuly sežere všechem volný čas. Zvolil jsem do té doby pro mě neznámé řešení od Bohemiasoft s.r.o., které mě zaujalo cenou. Platforma eshop-rychle.cz nabízí kompletní eshopový systém za těžkouvěřitelných 150 kaček. Takže jsem do toho šel. Pointa je někde jinde. Bohemiasoft provozuje několik stovek eshopů a všechny beží korektně a bez větších obtíží zvládají i vánoční nápor zákazníků. A pokud si pamatuji, když se problém objevil, řešilo se to rychlým nasazením nového serveru. Prostě pohoda.

A nyní přišel Bohemiasoft s nabídkou hostingu. A za cenu, která je neodolatelná. Protože s Bohemiasoftem spolupracuji již rok, měl jsem v důvěru jejich nový projekt a začal s přesunem webů na jejich servery.

A nyní trocha zkušeností.

Podpora

Jako vždy bez problému. Rychlá odezva na maily, diskuze na fóru, kde admini pravidelně přispívají. Jediné negativum bych viděl v tom, že fórum pro revolucnihosting.cz je odděleno od fóra ostatních uživatelů Bohemiasoftu. Kromě další registrace, musím chodit na 2 diskuzní fóra. Přijde mi to pitomé. Ale budiž, jedna registrace navíc mě nezabije.

Administrace

Od mé stávající administrace, kterou mám u svého původního provozovatele hostingu je spartánsky strohá. Nejsem zvyklý například, že nevidim obsazenost prostoru na jednotlivých doménách. Je vidět, že služba teprve nabírá na síle a buduje se. Například nápověda je mnohdy zmatečná a nemít zkušenosti z předchozích hostingů, težko bych se zorientoval. Nicméně administrátoři přislíbili nápravu, takže i pro méně zkušené uživatele se situace zlepší.

Zabezpečení

Tady bych řekl, že méně je někdy více. Některé aplikace vyžadují mít vypnutý SAFE MOD, tady to však nejde. Budiž. Teď jsem narazil, že jsem potřeboval změnit atributy jedné složky na 777. Také nelze. S tím, že to žádná PHP aplikace k běhu nepotřebuje. Nejsem příliš znalý v PHP, takže musím věřit. Ale vím, že spousta aplikací min. při instalaci atribut 777 vyžadovala při instalaci s tím, že pak se atribut vrátil na původní hodnotu.  No uvídíme. Tady nevím co si myslet, dosud jsem se nikdy nesetkal s tím, že bych tohle nemohl měnit.

Směrování domén na revolučníhosting.cz

Tady technický problém není. Vše šlape jak má. Ale nápověda byla taky zmateně napsána. Toto se týkalo nastavení pro CZ doménu. Ale nakonec jsem přesměrování dokončil poměrně rychle.

Shrnutí

revolucnihosting.cz je mladá služba, která si své zákazníky teprve hledá. Najdete pár chyb, ale jsou to chyby, které nebrání provozování webu na serverech Bohemiasoft. Spíše to jsou dílčí problémky, které pramení z toho, že systém nehostuje tolik klientů. Se vzrustajícím počtem klientů se to bude jen zlepšovat, neboť vývoj v Bohemiasoft je rychlý a průžný.

Závěrem můžu říct, že jsem spokojený, i přes výše popsané drobné nedostatky je systém stabilní a rychlý. I tento blog je na revolučním hostingu provozován. Věřím, že počet zájemců o hostování u Bohemiasoft bude narůstat. Přeci jenom cena/výkon/technické zázemí/zkušenosti jsou absolutně bezkonkurenční.

Nevěříte? Zkuste si to sami, vždyť je to na 14 dní zadarmo.

Více na revolučníhosting.cz

Červenec 27, 2010

Štítky: , , ,
  • Dobry den, ma hosting stale ony problemy (nastaveni 777 atd) jak jste popissoval??? Diky za odpoved a pripdne i emalouvou odpoved dekui a jsme s pozdravem

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *