Reklamní odkazy! Ano či ne?

Každý kdo to myslí s provozem eshopu vážně je po čase provozu postaven před zásadní otázku. Mám nakupovat reklamu a reklamní odkazy? Odpověď je jednoduchá pouze pro ty, kteří mají to štěstí, že je jejich eshop na výsluní ve výsledcích vyhledávání. Ale co ti ostatní?

Osobně jsem byl dlouhé měsíce zastáncem, že nákup reklamních odkazů je holý nesmysl, který je zbytečným vyhazováním peněz. A protože jsem byl orientován na Seznam, tak jsem opravdu necítil potřebu nakupovat reklamu. Moje projekty, zejména minisite se držely na pěkných pozicích a generovaly dostatek návštěvníků pro můj eshop. Stačilo mít na webu dostatek originálního textu a prvni místa byla moje. Ale to už je dávno pryč. 🙁

Seznam změnil algoritmus a prišel pád. Tím pádem jsem stál před rozhodnutím, zda se pokusit optimalizovat minisites, nebo je nechat žít vlastním životem a soustředit se jen na eshop. Zvolil jsem druhou možnost. Tak nějak jsem vyhodnotil, že ty on-page faktory jsou docela v pohodě, takže se musím vrhnout na off-page faktory. Tedy zejména budování zpětných odkazů. Začal jsem tedy s tématicky spřízněnými weby měnit odkazy. Po velmi krátké době jsem přišel na to, že tudy cesta nevede. Je to nepružné, zabere to čas, zejména hledáním vhodných partnerů na výměnu. Takže jsem to zkusil jinak…..

Na Webtrhu je spousta vláken o reklamních systémech, které mají databázi publisherů, kteří nabízí reklamní místa na jejich stránkách. Teď šlo o to který systém zvolit. Všechny vypadají stejně a dost webů je zastoupeno zaroveň ve všech reklamních systémech.

reklamní systémy, kde lze koupit reklamní odkazy:

Teď už jde o to si vybrat ten správný reklamní systém. Já jsem zvolil nakonec ranky.cz, který mě zaujal  přehledným menu. Co se týká možností výběru reklamních ploch nabídka byla skoro všude stejná.

Jak na to?

Po registraci jste vyzváni k dobití kreditu. Je Vám přidělen variabilní symbol a převede penize. Buď převodem na účet nebo lze využít Paypal. Po připsání na účet můžete začít  nakupovat. Je to stejné, jako nákup v eshopu. 🙂

Důležitý je výběr správných stránek, kde si reklamu koupíte. Ja to dělil na dvě části.

1. Nákup z tématicky příbuzných webů.

Nejedná se však o vyloženou příbuznost, spíše jsem cílil na stejnou skupinu, kterou byly ženy. Takže na výběr bylo z různých webů o účesech, vaření, módě atd.

2. Nákup z webu s vysokými ranky

Tady jsem zkusil štěstí a koupil pár reklam na webech s vysokým GPR. Uvidíme co to udělá po přepočtu.

Zhodnocení nákupu

Po cca 14 dnech můžu říct, že stoupla návštěvnost z webů ze skupiny 1. Každý z nich generuje několik návštěvníků denně, kteří se v eshopu zastaví na 2-3 min. a prolistují pár stránek. Konverze nevím, ale objednávky se zvedly.

K tomu jsem zaznamenal značný nárůst zpětných odkazů. V SERPu na Googlu zatím se nic neděje. Ale u Seznamu jsem zaznamenal razantní skok směrem nahoru.

Co říci závěrem? Snad asi jen, že zpětné odkazy mají stále svojí sílu. Hlavně na Seznamu.

Takže za sebe doporučuji reklamní systém ranky.cz

Jsem s ním tak spokojenej, že jsem se rozhodl do něho začlenit tento blog jako publisher. Takže již brzy zde najdete možnost si zde koupit Vaší reklamu. 🙂

No nekupte to!!!! 😀

Červenec 27, 2010

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *