Opravdu drahé poplatky za převod peněz

Poměrně dobře se nám rozbíhá nově spuštěný eshop který by měl pokrývat potřeby slovenských zákazníků. Řešili jsme problém, jak naše šperky na Slovensko dostat co nejrychleji, ale zároveň aby byla zachována pro zákazníky i přijatelná cena poštovného. Nakonec jsme zvolili, že to budeme posílat klasicky, tedy poštou.

Jak už to tak bývá, ponechali jsme ve výběru platebnich možností i tolik diskutovanou dobírku. Přeci jenom jsme na Slovensku noví a tak jsme nechtěli vyrukovat na potencionální zákazníky bez tohoto způsobu platby.

Co mě však velmi překvapilo je cena. Nikoli ale cena dopravy, ta je docela dobrá, ale cena převodu doběrečné částky. Slovenská pošta inkasuje za transfer peněz od našich zákazníků nestydatých 4 – 6 EUR.  Cena je závislá podle toho, jak nám mají být peníze doručeny. Pokud je to na adresu tak je to 6 EUR, pokud na účet, jsou to 4 EUR.

Bez jakékoli diskuze je to nejdražší poplatek za převod peněz, co jsem zatím viděl. Nemusím říkat, že zákazníci si už celkem oprávněně stěžovali, penize jsme jim vraceli zpět. Podotýkám, že jsme si ověřovali tady u nás na poště, zda tam ještě něco budou platit. Česká pošta nezklamala, neboť nám celkem převědčivě tvrdila, že nikoliv. No asi nemají příliš přehled.

A teď co s tím? Neví někdo jak posílat na Slovensko nějak levněji? Tohle je naprosto smrtící poplatek.

Uvítám nějaký tip na alternativní dopravce.

Červenec 16, 2011

Štítky: , , ,
  • Zdravím. V první řadě nemám ověřené, zda je to možné,ale na jednom eshopu, který prodává i na Slovensko jsem viděl, že mají napsáno, že pro SK zákazníky zavedli bankovní účet přímo v SK bance. Tak mě napadlo, jestli to je možné, tak si zařiďte bankovní účet u nějaké banky na Slovensku a tam si nechejte posílat peníze od zákazníku. Tím pádem by se měli eliminovat tady tyhle hnusné poplatky.

  • No máme učet o FIO, kde máš vlastně i SK účet. Ono je to trend, který jde zvrátit. Na českem eshopu, kde máme viditelně zobrazené hodnocení Ověřeno zákazníky, tak dochází k tomu, že významně stoupají platby předem. Takže ono to spíš bude o důvěře zákazníků k obchodu. Pokud Slováky časem přesvědčíme, že to děláme dobře a poctivě, tak i tam nakonec dojdeme k platbám předem a tím pádem se vyhneme i těmto zlodějským poplatkům za převod.

  • Dobierka funguje rovnako zdersky aj opacnym smerom (Ceska posta vybera 150Kc). Jedine rozumne riesenie, na ktore sme prisli je pravidelna cesta zbernym vozom do CR a podavanie priamo z Ceskej posty. Samozrejme sa to oplati az od urciteho poctu kusov…

  • Ahoj. To jsem nevedel, ze stejna zlodejna je i u nas. No je videt, ze oba ty molochy maji spolecne koreny. Svoz za hranice je v nasem pripade zatim nemyslitelny. Na Slovensku zaciname, rovnez vzdalenost k hranicim je obrovska. Casem snad lidi prijdou na to, na co uz prisli v zahranici, tedy ze dobirka je zbytecny poplatek navic, ktery zbozi akorat prodrazuje.

  • Ahoj, narazili jsme na slovensku na stejny problem. Slovenska posta nam rovnez uctovala 4 eur doplatek a zakaznici si na to hodne stezovali. Platit dobirky 4 eur nebo 8 eur je pritom zasadni rozdil. Rovnez jsme to chteli resit slovenskym fiem, ale to taky neslo, protoze česka posta zase neakceptuje slovensky ucet na ceske slozence. Je to zakopanej pes, ale ty dobirky nam udelaly vic skody nez uzitku.

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *