Jak mít stále přehled o návštěvnosti vlastních projektů

Když jsem se před cca 2 měsíci rozhodoval, jaký telefon si koupím, tak jedním z kritérií bylo, abych měl neustále přehled o svých eshopech a webech. Protože je nutné řešit požadavky zákazníků, hledal jsem něco, co mi umožní konfortně pracovat na netu a zároveň rychle odepisovat na maily. Nakonec jsem zvolil  Samsung P1000 Galaxy Tab, který díky jeho 7“ displeji opravdu umožňuje plnohodnotnou práci s webovými stránkami. Stále ještě se ujedná o“kapesní velikost“, byť už to musí být kapsa náprsní. 🙂

Ale o tom tento článek není. Chtěl jsem mít stálý přehled o návštěvnosti našich projektů a tak jsem hledal aplikaci, která opravdu efektivně a bezproblémově umí pracovat s daty Google Analytics. Zkoušel jsem jich víc, ale nakonec jednoznačně zvítězila aplikace Analytix, která je ke stažení zcela zdarma. Protože jsem s ní velmi spojený, používám jí už asi měsíc, rozhodl jsem se jí doporučit. A co to tedy všechno umí?

V podstatě tam najdete všechny zásadní informace, které webmaster potřebuje sledovat. Například:

Návštěvy za den (rok / měsíc / týden / den )
Počet konverzí
Celkový obrat
Nejvíce odkazující stránky
Návštěvy rozčlěněné dle zemí
Vyhledávače – přehled příchozích návštěvníků
Počet zobrazení stránek
Top klíčová slova
Nejlepší vstupní stránky
Top Prohlížeče
Informace o systému
Informace o síti

Jediné omezení které aplikace ve své bezplatné verzi má je, že nelze fitrovat data podle datumu. Nicméně v případě placené verze, která stojí pouhých 24,- Kč je i toto možné.

Za sebe tuto aplikaci rozhodně doporučuji. Je stabilní, nehrozí žádné pády SW, perfektně komunikuje s daty od Google Analytics.

Červenec 23, 2011

Štítky: ,
  • Díky za doporučení. Sice nemám telefon s androidem, ale tuhle aplikaci jsem našel i na itunes pro iphone. Takže to testnu. Není nad to mít přehled odkudkoliv :).

  • Tak to vyzkoušej a uvidíš sám. 🙂 Těch aplikací jsem instaloval víc, ale tato mě přišla opravdu super. Ale je to jen můj názor, třeba budeš mít jiný. Nicméně právě proto, že jsem velmi spokojený dalo příčinu tomu, že jsem se rozhodl to doporučit.

  • Napsat komentář

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *