Existuje náhrada za zredukovaný webtrh.cz?

Všichni, kteří se aktivně zajímají o možnosti online podnikání, už ví, že webtrh.cz zredukoval počet svých sekcí a celkově kormidlo otočil jiným směrem. Podle mě to je správný krok.

Ale, kde teď získat náhradu za zrušené sekce SEO, PPC, Domény, Affiliate marketing? A kde se teď podívat po nákupu inzerce? Tento článek by měl současnou situaci zmapovat.

Na začátku současného boomu nových projektů stál Retal (provozovatel Webtrhu), který začal realizovat svojí myšlenku nového směřování Webtrhu. Na tuto situaci zareagovalo několik podnikavců, kteří ucítili příležitost jak vydělat nějaké peníze na stávající komunitě, které se současné změny nelíbí. A začal závod, který se dá popsat jedním slovem: šílenství. 🙂

Výsledky snažení o náhradu (alternativu) Webtrhu jsou zatím velmi tristní. Nejenže se nenaplnila vize, podle které, Webtrh zaznamená masivní úbytek uživatelů. Dokonce a to je zábavné, se ukázalo, že nové projekty se plácají na okraji zájmu stávajících uživatelů Webtrhu. Tedy kromě těch, kterých se rušení sekcí nějak bytostně týkalo. Ale to je takový odpad, kvůli kterému byl radikální řez aplikován.

Tak jaké jsou nové alternativy?

 1. http://webfair.cz/ – Projekt postavený na stejném systému, jako Webtrh. Stejné kategorie, dobrá lokalizace, snadná orientace.  cca 70 aktivních uživatelů.
 2. http://forum.seo-sem-marketing.cz/ – Forum jede na systému phpBB.  Dalo by se říct, že je to mrtvý projekt. 7 členů!
 3. http://profibiz.cz – další forum postavené na vBulletinu. Struktura fóra kopíruje Webtrh. Zajímavost je, že se provozovatel snaží každý den přidat nový článek o net marketingu.  Fórum má 46 registrovaných uživatelů.
 4. http://werb.cz/ – projekt, který se snaží jít vlastní cestou. Zatím je toto projekt, který má nejvyšší ambice, ale dost ho sráží snaha o jeho zviditelnění prostřednictvím neuvěřitelného spammování. Jinak lze na webu dražit. Zatím není velký výběr, spíš se jedná o balast, kterého se chtěl Webtrh cíleně zbavit.
 5. http://www.seoforum.cz/ – starší projekt, který běžel souběžně s Webtrhem, ale nikdy nevystoupil z jeho stínu. A zdá se, že ani teď se mu to nepovede.

Takže když se na to člověk podívá, tak zjišťuje, že žádná kloudná náhrada za zrušené sekce dosud není. Ale opak je pravdou. Dokonce se nejedná o náhradu, jde o projekt, který tady beží už dlouho, ale nějak jsem ho přehlédl.

Pokud hledáte opravdu kvalitní fórum, kde se SEO probírá opravdu seriózně, doporučuji přejít na web: http://diskuse.jakpsatweb.cz/

Co je opravdu silným marketingovým nástrojem tohoto fóra jsou dvě věci:

 • moderátoři dělají svojí práci
 • jeden z moderátorů sekce SEO je Marek Prokop

Myslím, že toto fórum na dlouhou dobu nyní bude vést prim. Nově vzniklé projekty se potácí na pokraji zájmu. Jako každá rychlokvaška.

Snad jen upozornění, pokud na fóru http://diskuse.jakpsatweb.cz/ založíte topic o tom, kdy bude přepočet GPR, nebo SR, tak se asi rychle dočkáte jeho smazání. Jak jsem již řekl, moderátoři fungují a fórum čistí od balastu.

Listopad 1, 2010

Štítky: , , ,
 • Odpad? To se mi nějak nezdá.
  WebFair má dobrou uživatelskou základnu. Aktivně zde přispívají např. dva moderátoři z Webtrhu (Drago a Petr Široký), chodí sem dokonce i sám Gransy osobně. 🙂

 • Nemyslel jsem tím uživatele. Odpadem jsem teď myslel hlavně aukce a nabidky které se nyní objevují na Werbu.
  Ano WebFair k sobě přitáhnul kvalitní uživatele. Dragův blog sleduji denně. Je to pro mě osobně jeden z nejlépe vedených blogů, které se věnují webovému bizu.

 • Tak tohle jsem opravdu nepochopil.
  Jaké že to neuvěřitelné spamování o Werbu má autor na mysli? Na Webtrhu? Založil jsem na toto téma 3 vlákna. Jedno, kdy jsem jej oficiálně představil, druhé, když jsem si postěžoval na pisálky, kteří o Werbu píšou bláboly a třetí, když jsem představil novou funkci Aukce odkazů. Majitelé jiných zde zmiňovaných projektů se nestydí spamovat třeba ani vkládáním falešných podpisů u příspěvků či rozesíláním nevyžádaných hromadných e-mailů.
  Koukám, že i tento příspěvek je skutečně nestranný 🙂 – zatímco u spřáteleného fóra uvádí autor jako velkou výhodu velký počet uživatelů (70), u Werbu na toto jaksi zapomněl. Je to momentálně něco přes 250.
  A že se na http://www.werb.cz prodává jen balast, který webtrh nechce? Evidentně si autor Werb neprošel. Vážený autore. Uveď mi několik příkladů tebou zmiňovaného „balastu“ a já za každý z nich uvedu 3 kvalitní nabídky či aukce.

 • Není podstatné, zda jak článek chápe provozovatel dotčeného webu. Toto není diskuzní fórum! Tento blog je určen pro komunitu, která provozoje eshopy na konkretní platformě. A já se zde snažím podávat informace, o kterých si myslím, že jsou relevantní. Ano jsou tam kvalitní projekty, ale těch je z mého pohledu tak 20%. Zbytek je pro komunitu, která občas tento blog čte bez užitku. Článek nestraní žadnému z projektů. Snad kromě posledního zmíněného, který opravdu považuji za studnici vědomostí. Z hlediska nákupu inzerce, lhostejno zda bannerové či textové se denně přesvědčují, že podobné systémy nemohou konkurovat přímé nabídce, kde není cenová nabídka deformována komunitou kolem takového systému na prodej reklamy. Často se mi daří realizovat nákupy za třetinu ceny a to na projektech, které běžně dosahují 1000 UIP/den. Pokud se časem WERB zlepší, nemám problém s tím o tom napsat pochvalný článek. Za sebe jsem v tuto chvíly v podstatě nedoporučil žádný z projektů. A WERB znám, mám tam registraci. Procházím si nabídky i diskuzní fórum. Zatím bez odezvy, neboť pro mě tam zatím nic přínosné není.

 • Hoj,
  zapomněli jste na WebDeal. WD je větší jak Profibiz a lepší jak všechny fóra tam vypsány.
  Ano, Webfair je odpad, navíc jeho majitel je pěknej posera a podvodník (multiidentity, mazání nevhodných atd.). Ano jedeme necelé 3 týdny a jsme menší jak Werb a Webfair, ale to jen proto, protože admini WebDealu nepoužívají multiidentity, nespamují Webtrh a neparazitují na Webtrhu. Což wf, werb a profibiz udělaly….
  Navíc ta technická vyspělost WebDealu je také někde výše. Btw. admini jsou specialisté na phpBB, takže sice někdo má vB, ale už tam nedokáže nic upravit a je to holá instalačka.

 • Pěkný den
  na adrese webtrhoviste.cz vzniklo přehledné diskuzní fórum věnované podnikání na webu.
  Obsahuje vše potřebné co by internetový byznysmen potřeboval k uzavření svého obchodu.
  Navíc obsahuje poradnu, bazar a v budoucnu se pravděpodobně rozšíří o další sekce.

  Uživatelé mohou přispívat do diskuzí, hodnotit kladně/neutrálně/záporně uzavřené obchody, posílat soukromé zprávy…a mnoho dalšího.

  V blízké době se zprovozní podpora openID pro jednodušší přihlašování.

  Za team webtrhoviste,
  Matyáš Suk

 • Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *