eshop-rychle.cz a Post Affiliate Pro 4

Tak přináším dobrou zprávu pro všechny zájemce o vlastní provizní systém. eshop-rychle.cz ale vlastně i webareal.cz (a zároveň všechny SK verze) jsou propojeny s Post Affiliate Pro. Můj eshop je toho důkazem. Nečekejte však, že teď tady řeknu, kolik z toho plyne objednávek. Můj partnerský program není dosud spuštěn. Ale podělím se s Vámi o pár poznatků, které jsou dle mého důležité.

Následující řádky jsou takovým shrnutím, které si každý musí absolvovat sám, aby úspěšně dokončil vytvoření provizního systému. Smyslem není Vás přesvědčit o výhodnosti pořízení partnerského programu. Tento post už je spíše pro ty rozhodnuté.

Kde Post Affiliate Pro koupit?

Odpověď pro mě zpočátku nebyla tak jednoduchá, neboť prodejci pro ČR se mnou příliš nekomunikovali. Na moje maily nereagovali, tak jsem zkusil oslovit prodejce na Slovensku. A i tady jsem zaznamenal barieru mlčení. Ok, peníze tedy nepotřebují, šel jsem tedy na stránky výrobce. Tady jsem narazil, neboť ty verze byly popsány jinak, než u prodejce pro ČR. Navíc byly v angličtině a mě se zdálo, že jsou mírně odlišné od toho co chci koupit já. Nakonec jsem využil přímý kontakt na online podporu výrobce a dostal doporučení jak objednat. Nakonec jsem tedy opět skončil u obchodního zastoupení pro ČR. Takže jsem to zkusil a vše dopadlo v pohodě. Odkaz na prodejce  je uveřejněn v právém sidebaru, kde je reklamní banner.

Instalace Post Affiliate Pro

Po zaplacení jsem dostal přístup na download server a bylo mi přiděleno licenční číslo. Stažení bylo bez problému, celá aplikace má cca 50MB. Pro hostování aplikace jsem použil revoluční-hosting.cz. Samotná instalace je velmi jednoduchá a rychlá. Rozbalíte stažený archiv s PAP4 a uploadujete je na FTP Vašeho hostingu. Součástí balíčku je odkaz na návod instalace, takže nic Vás nepřekvapí. Po spuštění instalátoru se proklikáte asi 4 kroky, kde je nejprve zkontrolován Váš hosting, zda parametry splňují podmínky pro chod programu. Následuje zadání přístupových údajů do databáze a zadání jména administratora. A to je vše. Narozdíl od mnoha aplikací se zde nedoporučuje mazat složku install. To mě zarazilo, neboť instalaci může v budoucnu kdokoli spustit znovu. Nicméně přestože instalátor se spustí, výsledkem je, že aplikace zahlásí, že je již nainstalována. Problém jsem konzultoval s výrobcem a tem mě ujistil o tom, že se není čeho bát, že je to ošetřeno proti hacknutí. Ok, věřím jim.

První spuštění Post Affiliate Pro

Po instalaci se přihlásite do aplikace a nestačíte se divit. Aplikace má vlastní desktop neboli plochu, takže to vypadá jako plocha Windows. Je to nesmírně přehledné, graficky je to pastva pro oči. Dokonce si lze měnit pozadí plochy, přidávat wingety a to dokonce i třetích stran. Zaujalo mě, že lze na plochu přidat kalendář Googlu. Je to fakt vymakané. Okamžitě po přihlášení se Vám zobrazí 10 bodový plán co je nutné udělat aby se systém stal funkčním. V systému je zaveden jeden vzorový uživatel a také jedna vzorová kampaň. Takže se člověk neztratí, ví hned kam kliknout.

Propojení PAP4 s eshopem.

Tady je vše už vlastně hotovo. Admini Bohemiasoftu již umí systém projit, takže buď jim pošlete kod, který Vám do eshopu vloží, nebo to uděláte jako ja a pošlete jim Váš administrátorský přístup a oni si sami zkopírují co potřebují. To je všechno co musíte udělat.

První praktické testy PAP4

Nastavil jsem si vlastní testovací kampaň a díky Vám jsem to vyzkoušel v praxi. Díky všem, kteří klikali a objednávali. 🙂 Systém funguje naprosto spolehlivě. A přehledně. Statistické výstupy jsou přehledné a neuvěřitelně detailní. O objednávce jste informováni mailem. V něm se zobrazí jaký partner Vám přivedl zákazníka, co si koupil, za jakou cenu a kolik je výše provize. Nastavil jsem testovací kampaň s parametrem 0,50,- Kč za proklik a 10% z ceny objednávky. Vše funguje jak má. Provize můžete mít nastaveny buď jako automatické. Tedy, že zákazník objedná a partner má automaticky přičtenu provizi. Osobně to ale takto nastaveno mít nechci, takže jsem si nastavil manuální schválení. A to hlavně proto, že v případě, že zákazník nevyzvedne zásilku a z obchodu sejde, nemusím partnerovi provizi rušit. Toto nastavení tedy funguje tak, že v momentě kdy mám peníze na účtu partnerovi provizi schválím. Pokud z obchodu sejde, zamítnu jí s komentářem a vše je zobrazeno v administraci partnera.

Podvodné kliky

Systém má vlastní ochranu proti podvodným kliknutím. Lze nastavit časovou prodlevu, během, které bude systém ignorovat opakované kliknutí ze stejné IP adresy. Zatím jsem to nastavil na 6 minut. Součástí ochrany je blokování podezřelých IP adres. Víc k tomuto bodu říct zatím nemůžu. Až praxe ukáže jak to nastavit uspokojivě.

Výhody pro partnery

Aplikace umožňuje několik vychytávek, které umožní aktivním partnerům zvyšovat svoje šance na konverze. Co mě fakt nadchlo je možnost maskování affil odkazů. Pro lepší pochopení to uvedu na praktickém příkladu.

Můj affil odkaz na propagaci eshop-rychle.cz je tento:

http://www.eshop-rychle.cz/affiliatebs/?bs_client=5069

a maskovaný může vypadat takto:

http://www.eshop-rychle.cz/prehled

Výhoda je zřejmá. Affil partner může propagovat beztrestně Váš eshop na diskuzních fórech, facebooku a dalších stránkách aniž by bylo na první pohled zřejmé, že se jedná o reklamu, ze které má peníze. Navíc na většině diskuzních fór jsou affil linky zakázany. K maskování linků je možno využít několik způsobů (skriptem, php atd). Vše je uděláno intuitivně, není nutná nějaká znalost php či html.

Uživatelská podpora Post Affiliate Pro

Tady si člověk pochrochtává blahem. V zavislosti na typu licence PAP4 máte nárok na bezplatnou pomoc ze strany výrobce. K mojí licenci se vztahuje pulroční podpora. A ta funguje bezvadně. Najdete ji na stránce: http://liveagent.qualityunit.com/chat/chat/ Připadá mi, že to funguje nonstop. Nenechte se zmást, že s Vámi komunikují anglicky. Stačí promluvit česky a rázem je z toho československá družba. 🙂 Výrobcem je totiž Slovenská firma a tak komunikace není žádný problém. Úroveň znalostí podpory je na vysoké úrovni. Vše jsem s nimi vyřešil rychle.

Příště se podíváme na nastavení kampaní a eventuální problémy s nastavením již ostrých kampaní.

Pokud jste dočetli až sem, tak děkuji. 🙂

Srpen 2, 2010

Štítky: , , ,

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *